چشم انداز اقتصاد کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی – ۲۰۱۴ | مترجمان: دکتر سید حمزه صفوی – فاطمه اسماعیلی

جهان اسلام در دو سال اخیر، دچار بحران‌های شدیدی در عرصه اندیشه، فرقه‌گرایی، تجزیه‌طلبی می‌باشد و نیز میان مهم‌ترین بازیگران آن، واگرایی رخ داده است و حاصل این واگرایی‌ها به ضرر کل کشورهای مسلمان می‌باشد. در این شرایط به نظر می‌رسد مهم‌ترین راه برد کاهش تنش‌ها در عرصه‌های گوناگون جهان اسلام، معطوف شدن به همکاری‌های اقتصادی می‌باشد. در این راستا مهم‌ترین گام، شناخت وضع موجود اقتصاد در جهان اسلام می‌باشد.

چشم‌انداز اقتصاد کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی، تقویت بهره‌وری و رقابت‌پذیری از مجموعه گزارش‌های سالانه مرکز آموزش و تحقیقات اقتصادی اجتماعی و آماری کشورهای اسلامی (SESRIC) می‌باشد که موسسه آینده پژوهی جهان اسلام اقدام به ترجمه این کتاب کرده است. این گزارش، روندها در شاخص‌های اقتصادی برای کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی (OIC) را طی یک دوره پنج‌ساله از سال 2009 تا 2013 تحلیل می‌کند. این روندها در یک شیوه مقایسه‌ای با مشابه آن‌ها در سه گروه کشورهای توسعه‌یافته، درحال‌توسعه و اقتصاد جهان بررسی می‌شوند. همچنین برخی از محدودیت‌ها و چالش‌های مقابل کشورهای عضو در تلاش این کشورها به‌منظور تقویت توسعه و پیشرفت اقتصادی عنوان می شود.

این کتاب در سه فصل تدوین شده است، فصل اول این گزارش به پیشرفت‌های اخیر اقتصادی در جهان و کشورهای عضو می پردازد. فصل دوم بررسی اجمالی از موضوع بهره‌وری و رقابت‌پذیری در کشورهای عضو OIC ارائه می دهد و فصل سوم نقش مشارکت عمومی خصوصی (PPP) را برای توسعه بخش گردشگری در کشورهای عضو مورد تحلیل قرار می دهد.

جهت دانلود فهرست و مقدمه این کتاب به همراه نسخه الکترونیکی اصل کتاب به ادامه مطلب بروید.

 

قیمت نسخه چاپ شده این کتاب 100000 (صد هزار ریال) یا ده هزار تومان میباشد.

قیمت نسخه الکترونیکی این کتاب 50000 ریال (پنج هزار تومان) میباشد.

دانلود فهرست و مقدمه کتاب

دانلود نسخه الکترونیکی اصل کتاب

جهت خرید شماره سریال و رمزگشایی کتابها و راهنمای استفاده اینجا را کلیک کنید.