مجموعه هشت جلدی جهان اسلام – جلد هفتم (اروپا و آمریکای جنوبی)

در کتاب هفتم  مجموعه هشت جلدی مطالعات جهان اسلام  به بررسی موقعیت سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، جغرافیایی و… کشورهای اسلامی منطقه اروپا و آمریکای جنوبی پرداخته شده است. کتاب فوق با مقدمه ای از تاریخ این مناطق آغاز شده که شامل کشورهای اسلامی آلبانی، سورینام و گویان می باشد آغاز شده و به اهمیت تاریخی این کشورها در سده های گوناگون پرداخته است.

بر اساس نوشته های این کتاب مهمترین خصوصیت سه کشور فوق، فاصله جغرافیایی نسبت به سایر کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی می باشد. کشورهای سورینام و گویان در کنار اقیانوس اطلس و در شمال آمریکای جنوبی واقع شده اند. این دو کشور تنها اعضای سازمان همکاری اسلامی از قاره آمریکا بوده و از جمعیت و مساحت کمی برخوردار می باشند.

نویسندگان کتاب فوق در ادامه نگاهی تاریخی به آلبانی داشته است و آورده اند که این کشور از یک سابقه چندهزار ساله سکونت انسانی از تاریخ پر از حماسه و مبارزه با بیگانگان اشغالگر برخوردار است. آلبانی تنها کشور اروپایی عضو سازمان همکاری اسلامی است که در سال 1912 از امپراطوری عثمانی استقلال یافته است.

جهت دانلود فهرست و مقدمه این کتاب به همراه نسخه الکترونیکی اصل کتاب به ادامه مطلب بروید.

 کتاب فوق در خلال متن به شکلی موشکافانه به بررسی موقعیت و زوایای متعدد هر یک از کشورها به شکل جداگانه پرداخته است. و در آن ضمن اشاره به پیشینه تاریخی آنها، موقعیت جغرافیایی، اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و دفاعی را با جزئیات به همراه نقشه های رنگی وآخرین  جداول آماری از منابع معتبر جهانی(2013)  ارائه داده است. بررسی ساختار حقوقی-سیاسی کشورهای فوق و مراجع قانونی و ذی صلاح آنها در کنار جایگاه دین و مذهب در این کشورها از جمله مواردی که در کتاب فوق بدان ها پرداخته شده است.

این کتاب هفتمین مجلد از مجموعه هشت جلدی جهان اسلام است که در قطع وزیری و مشتمل بر157 صفحه ، توسط موسسه آینده پژوهی جهان اسلام تهیه و به همت موسسه انتشارات امیر کبیر منتشر گردیده است و از جامعترین اثراتی است که تا کنون به شکلی مدون به مطالعه و بررسی کشور های اسلامی مطابق با استاندارد های روز دانشنامه نویسی جهان و منابع به روز پرداخته است .

مطالعه این اثر میتواند برای محققین ، اندیشمندان و علاقمندان این حوزه در مطالعات جهان اسلام، روابط بین الملل ، علوم سیاسی  و ژئوپلیتیک مفید واقع شود.

جهت مشاهده ویدیو های مراسم رونمایی از مجموعه کتابهای هشت جلدی جهان اسلام اینجا را کلیک کنید.

قیمت نسخه چاپ شده این کتاب 300000 ریال (سی هزار تومان) میباشد.

قیمت نسخه الکترونیکی این کتاب 80000 ریال (هشت هزار تومان) میباشد.

قیمت مجموعه الکترونیکی هشت جلدی کتب جهان اسلام 550000 ریال (پنجاه و پنج هزار تومان) میباشد.

دانلود فهرست و مقدمه کتاب

دانلود نسخه الکترونیکی اصل کتاب

جهت خرید شماره سریال و رمزگشایی کتابها و راهنمای استفاده اینجا را کلیک کنید.