فراخوان ارسال چکیده مقاله برای همایش بین المللی آینده جهان اسلام در افق ١٤١٤ ش

 

بسمه تعالی

فراخوان ارسال چكيده مقاله براي همايش بين المللي آينده جهان اسلام در افق ١٤١٤ اعلام شد.

جهان اسلام در مركز توجه و هدف گذاري راهبردي قدرتهاي جهاني و در معرض تحولات پرشتاب قرار دارد و نظام سلطه در تلاش است با ايجاد تفرقه و واگرايي، حمايت از حكام نالايق و وابسته، تقويت و هدايت تروريسم، دامن زدن به اختلافات و دهها اقدام ديگر، جهان اسلام را در ابعاد سياسي، اجتماعي، اقتصادي امنيتي تضعيف و به يك مجموعه شكننده و واگرا تبديل سازد.

شناخت وضعيت و تحولات آينده جهان اسلام پس از طي دوره گذار كنوني براي جمهوري اسلامي ايران امري ضروري و اجتناب ناپذير بوده و تحقق آينده مطلوب و سناريوهايي كه منافع امت اسلام را تضمين كند و جهان اسلام آينده را به عنوان يك قطب بزرگ قدرت در قرن حاضر تشكيل دهد، نيازمند آينده پژوهي نظام مند و علمي و بررسي هاي دقيق و كارشناسي است.

برای بررسی علمی این موضوع و استفاده از نظرات نخبگان دانشگاهی، همایش بین المللی آینده جهان اسلام در افق 1414 شمسی به همت مؤسسه آينده پژوهي جهان اسلام و دانشگاه تهران و با حضور انديشمندان برجسته داخلي و خارجي در روزهای 8 و 9 اردییهشت 98 برگزار خواهد شد.

اين همايش بين المللي به دنبال شناخت تحولات و روندهاي مهم جهان اسلام و سناريوهاي مطلوب، ممكن و محتمل آينده مي باشد و نتايج آن مي تواند دستمايه اي جهت تدوين نقشه راه و استراتژي متناسب با انواع سناريوها شود.

علاقمندان تا 30 مهر 97 فرصت دارند چكيده مقالات خودشان را از طريق پايگاه اينترنتي Fiw.ut.ac.ir ارسال نمايند.

 

برای دریافت پوستر همایش کلیک کنید!

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email