فراخوان ارسال چکیده مقاله برای همایش بین المللی آینده جهان اسلام در افق ١٤١٤ ش

 

بسمه تعالی

فراخوان ارسال چكيده مقاله براي همايش بين المللي آينده جهان اسلام در افق ١٤١٤ اعلام شد.

جهان اسلام در مركز توجه و هدف گذاري راهبردي قدرتهاي جهاني و در معرض تحولات پرشتاب قرار دارد و نظام سلطه در تلاش است با ايجاد تفرقه و واگرايي، حمايت از حكام نالايق و وابسته، تقويت و هدايت تروريسم، دامن زدن به اختلافات و دهها اقدام ديگر، جهان اسلام را در ابعاد سياسي، اجتماعي، اقتصادي امنيتي تضعيف و به يك مجموعه شكننده و واگرا تبديل سازد.

شناخت وضعيت و تحولات آينده جهان اسلام پس از طي دوره گذار كنوني براي جمهوري اسلامي ايران امري ضروري و اجتناب ناپذير بوده و تحقق آينده مطلوب و سناريوهايي كه منافع امت اسلام را تضمين كند و جهان اسلام آينده را به عنوان يك قطب بزرگ قدرت در قرن حاضر تشكيل دهد، نيازمند آينده پژوهي نظام مند و علمي و بررسي هاي دقيق و كارشناسي است.

برای بررسی علمی این موضوع و استفاده از نظرات نخبگان دانشگاهی، همایش بین المللی آینده جهان اسلام در افق 1414 شمسی به همت مؤسسه آينده پژوهي جهان اسلام و دانشگاه تهران و با حضور انديشمندان برجسته داخلي و خارجي در روزهای 8 و 9 اردییهشت 98 برگزار خواهد شد.

اين همايش بين المللي به دنبال شناخت تحولات و روندهاي مهم جهان اسلام و سناريوهاي مطلوب، ممكن و محتمل آينده مي باشد و نتايج آن مي تواند دستمايه اي جهت تدوين نقشه راه و استراتژي متناسب با انواع سناريوها شود.

علاقمندان تا 30 مهر 97 فرصت دارند چكيده مقالات خودشان را از طريق پايگاه اينترنتي Fiw.ut.ac.ir ارسال نمايند.

 

برای دریافت پوستر همایش کلیک کنید!