کردهای عراق و ملت سازی

کتاب “کردهای عراق و ملت سازی” از سری کتاب های منتشره توسط انتشارات Palgrave Macmillan در حوزه علوم سیاسی است که در سال 2012 به چاپ رسیده است.

کمبودهای سیاسی و اقتصادی دولت و موانع پیش روی کردهای عراق با روشن ساختن چگونگی بهره برداری کردهای عراق از حوادث پس از قیام 1991 کردها برای برگزاری انتخابات و تشکیل مجلس، و چگونگی تقویت دولت های منطقه ای خود توسط مقامات پس از جنگ عراق در سال 2003، به خوبی در این کتاب بیان شده است.

با تجزیه و تحلیل چگونگی دستیابی به موفقیت ظاهری کردها در ایجاد یک نهاد فدرال نسبتا مستقل و دموکراتیک در شمال عراق تحت عنوان دولت منطقه ای کردستان (KRG) با وجود مخالفت های شدید خارجی، این کتاب می تواند اطلاعات مفیدی را در خصوص مشکلات و چالش های سیاسی پیش روی کردهای شمال عراق و مقامات آنها ارائه کند.

نویسنده این کتاب، محمد احمد، در این کتاب شرحی تفصیلی درباره مسائل کلیدی پیش روی کردستان عراق را برای خواننده فراهم آورده است. محققان و افراد علاقه مند به مسائل مربوط به کردها و عراق می توانند در این کتاب از مطالب به روز و توضیحات کامل درباره پیشرفت های رخداده در چند سال اخیر استفاده نمایند.

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email